Nailympia Estonia 2018 Winners

Individual Top Scorer

Division 1

Marina Hlazkova - Ukraine

Division 2

Greta Garme - Lithuania

Division 3

Joanna Bandurska – Poland

Team Trophy

Division 1

VP Intelligent Estonia

Division 2

Majestic Team Lithuania

Division 3

Indigo Master Team Poland

ART Winner of Winners

Division 1

Yevhenia Rebenok - Ukraine

Division 2

Lisa Silferala – Sweden

Division 3

Joanna Bandurska – Poland

Winner of Winners

Division 1

Anna Podobed – Estonia

Division 2

Greta Garme - Lithuania

Division 3

Joanna Bandurska - Poland

UV Soak Off Gel Manicure

Division 1

1st - Olena Radionova - Ukraine
2nd – Aleksandra Krysthal - Ukraine
3rd – Yevhenia Rebenok - Ukraine

Division 2

1st – Reda Puitriute - Lithuania
2nd – Greate Garme - Lithuania

Division 3

1st – Lena Kurach - Poland
2nd – Joana Bandurska – Poland
3rd – Paulina Walaszczyk – Poland

Salon Nails

Division 1

1st - Olena Radionova - Ukraine
2nd – Aleksandra Krysthal - Ukraine
3rd – Yevhenia Rebenok - Ukraine

Division 2

1st – Reda Puitriute - Lithuania
2nd – Greate Garme - Lithuania

Division 3

1st – Lena Kurach - Poland
2nd – Joana Bandurska – Poland
3rd – Paulina Walaszczyk – Poland

UV Gel Tip & Overlay

Division 1

1st – Anna Podobed – Estonia
2nd – Nadezda Zarkih-Bostrova - Estonia
3rd – Natalia Kostsjurovskaja - Estonia

Division 2

1st – Lisa Silferala - Sweden
2nd – Reda Puitriute - Lithuania
3rd – Greta Garme - Lithuania

Division 3

1st - Lena Kurach – Poland
2nd – Joanna Bandurska - Poland
3rd – Paulina Walaszczyk – Poland

UV Gel Sculpture

Division 1

1st – Marina Hlazkova - Ukraine
2nd – Anna Podobed – Estonia
3rd – Nadezda Zarkih-Bostrova- Estonia

Division 2

1st – Lisa Silferala - Sweden
2nd – Reda Puitriute - Lithuania
3rd – Greta Garme - Lithuania

Division 3

1st – Lena Kurach - Poland
2nd – Olena Avramenko - Ukraine
3rd – Paulina Walaszczyk – Poland

UV Gel Perfect Match

Division 1

1st – Nadezda Zarkih-Bostrova- Estonia
2nd – Anna Podobed - Estonia
3rd – Natalia Kostsjurovskaja - Estonia

Division 2

1st – Reda Puitriute – Lithuania
2nd – Lisa Silferala – Sweden
3rd – Greta Garme - Lithuania

Division 3

1st – Lena Kurach - Poland
2nd – Paulina Walaszczyk - Poland
3rd – Joanna Bandurska – Poland

L&P Acrylic Tip & Overlay

Division 1

1st – Marina Hlazkova - Ukraine

Division 3

1st – Joanna Bandurska - Poland
2nd – Lena Kurach - Poland
3rd – Paulina Walaszczyk – Poland

L&P Acrylic Sculpture

Division 1

1st – Marina Hlazkova - Ukraine

Division 3

1st – Joanna Bandurska – Poland
2nd – Paulina Walaszczyk – Poland
3rd – Olena Avramenko – Ukraine

L&P Acrylic Perfect Match

Division 1

1st – Marina Hlazkova - Ukraine

Division 3

1st – Joanna Bandurska - Poland
2nd – Paulina Walaszczyk – Poland
3rd – Päivi Kurman - Finland

Stiletto Nails

Division 1

1st – Marina Hlazkova - Ukraine
2nd – Anna Podobed – Estonia
3rd – Yevhenia Rebenok - Ukraine

Division 2

1st – Lisa Silferala - Sweden
2nd – Greta Garme- Lithuania

Division 3

1st – Paulina Walaszczyk - Poland
2nd – Lena Kurach – Poland
3rd – Päivi Kurman - Finland

Reality Nail Art

Division 1

1st – Marina Hlazkova - Ukraine
2nd – Anna Podobed - Estonia
3rd – Olena Radionova - Ukraine

Division 2

1st – Kristina Zove - Lithuania
2nd – Alina Morova - Estonia
3rd – Zana Fokina - Lithuania

Division 3

1st – Olena Avramenko - Ukraine
2nd – Joanna Bandurska - Poland
3rd – Paulina Walaszczyk – Poland

Mixed Media Boxed Art

Division 1

1st – Yevhenia Rebenok - Ukraine

Division 2

1st – Anna Simonenko - Russia

Division 3

1st – Maiga Toom - Estonia
2nd – Joanna Bandurska – Poland

Photographic 2018

Division 1

1st – Natalia Kostsjurovskaja - Estonia
2nd – Nadezda Zarkih-Bostrova - Estonia
3rd – Alla Burmann - Estonia

Division 2

1st – Ausra Vizinge - Lithuania

Division 3

1st – Joanna Bandurska - Poland
2nd – Paulina Walaszczyk – Poland
3rd – Olena Shukhtina – Estonia